chrome firefox opera safari iexplorer

Інститут реставрації переїде з Гостинного двору на Солом'янку

26 лютого 2013 о 17:20

З Гостинного двору скоро виїде інститут реставрації. Установа отримала пропозицію про нове приміщення від уряду.

Про це Gazeta.ua розповів заступник директора державного інституту «УкрНДІпроектреставрація» Василь Тимкович.

«Нам запропонували розміститися у будівлі на Червонозоряному проспекті, 51. Будівля у будь-якому випадку буде поставлена на реконструкцію. Але ситуація з Гостинним не зрозуміла, невідомо, як робитимуть реконструкцію. Я проекту не бачив,» — пояснює Тимкович.

«УкрНДІпроектреставрація» є державною установою.

«Поки що реставрація – офіційно державна справа, — каже Тимкович. — Інститут є базовою організацію у системі реставрації в Україні. Статус установи не змінюється, лише його місце розташування.»

За його словами, інститут реставрації став заложником ситуації у конфлікті навколо Гостинного двору. «Повинно бути так: спочатку погоджують-узгоджують, що зі спорудою робити, а потім вже приймають рішення, — розповідає експерт. — З Гостинним вийшло навпаки: прийняли рішення, віддали в оренду, власники отримали законним шляхом дозволи, у крайньому разі формально. А потім почалися проблеми. Невідомо, як зараз іде діалог.»

Василь Тимкович вважає, що реконструкція Гостинного робиться не послідовно.

«Статус історичної пам'ятки із Двору зняли, але він має статус пам'ятки містобудування. Але він теж дає певні преференції. В яке положення вони ставлять людей, які повинні займатися реконструкцією Гостинного. Коли нема статусу – це один проект реконструкції, а що робити, коли якийсь статус є? Мене це дивує,» — додає науковець.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути