chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають День народження телефону

07 березня 2013 о 11:32

Телефон має свій офіційний день народження. 7 березня 1876 року Бюро патентування США зареєструвало винахід Александра Ґрегема Белла на «...метод і апарат для передачі звуку телеграфним способом...».

Александр Белл народився в Шотландії, мешкав у Лондоні, а згодом – в Канаді і США, де працював фахівцем в галузі звуку і мовлення.
Він, зокрема, розробив систему графічного пояснення звуків людям із вадами слуху.

Створити ж апарат для передачі звуку з допомогою електрики йому допоміг американський механік Томас Ватсон.

Згодом телефон став невід’ємним супутником життя для щораз більшої кількості людей, а його вигляд і принцип роботи майже не змінювався близько сотні років.

Якість звуку та ефективність пристроїв значно покращилася, коли в апаратах після Другої Світової війни почали використовувати транзистори. У вісімдесятих роках телефон відірвався від дротів і став мобільним.

Кишеньковий комп’ютер

Спочатку він був завбільшки з цеглину, а потім зменшився до кишенькових розмірів. Україна стала однією з багатьох держав у світі, де кількість мобільних телефонів перевищує кількість населення.

Тепер телефон перевтілився у так званий смартфон  пристрій, який насправді є потужним комп’ютером, а можливість використовувати його для розмов навіть не найважливіша.

Більшість телефонів мають вмонтовані фотоапарати, можуть знімати й показувати відео і завантажувати й відтворювати музику, а смартфони дають нагоду використовувати ще й усі можливості інтернету.

І який результат? Результатом стало те, що щораз більше людей віддають перевагу іншим способам спілкування над власне живою розмовою.

Наприклад, урядове дослідження у Великій Британії нещодавно виявило, що 58% опитаних людей щодня надсилають текстові повідомлення, а розмовляють по телефону щодня лише 46%.

Розділи: Суспільство

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути