chrome firefox opera safari iexplorer

У МОЗ підрахували, що українці п'ють майже вдвічі менше за росіян

14 березня 2013 о 17:19

Українці щороку вживають до 12 літрів умовно чистого алкоголю на душу населення, заявляє головний нарколог Міністерства охорони здоров'я України, директор Українського медичного і моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ україни Анатолій Вієвський.

«Умовно чистий алкоголь (100% спирт)... становить 11,5-11,8 літра на душу населення, з них більше 7 літрів припадає на міцні алкогольні напої», — повідомив він на прес-конференції.

За його словами, частка споживання вина і пива на душу населення становить 1,5-1,7 літра (умовно чистого алкоголю).

Відповідаючи на питання журналістів, Вієвський зазначив, що кількість спожитого умовно чистого алкоголю в Росії становить 20 літрів на душу населення, а в європейських країнах: Шотландія — 22 літри, Угорщина — 19-21 літр, в Молдові — близько 19 літрів, в Польщі — до 9 літрів.

«Безпечним рівнем для суспільства є 7,5-8 літрів на душу населення», — додав він.

Крім того, Вієвський зазначив, що Україна належить до країн «північного типу вживання алкоголю».

«Британський стиль вживання алкоголю — ближчий до нашого. Там багато міцного алкоголю», — зазначив нарколог.

При цьому Вієвський підкреслив, що Україна поступово відходить від такого типу вживання алкогольних напоїв.

Разом з тим, він назвав міфом існування пивного алкоголізму. «Це війна горілчаної і пивної промисловості», — стверджує фахівець.

Крім того, за словами Вієвського, в 2012 році українці витратили понад 76 млрд грн на алкогольні напої.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути