Про це ІП повідомили організатори заходу.
Письменники Василь Шкляр та Андрій Кокотюха, історик Володимир В'ятрович, кінокритик Ігор Грабович, а також журналіст Юрій Макаров та кінознавець Сергій Тримбач говоритимуть, чи сплеск уваги до історичної тематики створює перспективу для історичної кіноіндустрії.
В Україні – сплеск інтересу до історичної теми. Зокрема, протягом двох останніх років вийшло з друку близько десятка історичних романів, які мали широкий резонанс і чималі наклади.
За словами Олександра Роднянського, «українське кіно давно вагітне подієвим фільмом, котрий об'єднає всіх в єдиній залі».
Учасників круглого столу «Українська історія: від роману до фільму» запрошують визначитися, чи може стати таким фільмом для України фільм історичний.
— Чи здатен сьогодні історичний фільм в Україні «об'єднати всіх в єдиній залі» — або це лише хибне уявлення про те, чого чекає широкий український глядач від національного фільму?
— Які саме романи/фільми слід визначати, як історичні? Чи можна назвати книгу/стрічку, де дія відбувається чверть століття тому, історичною?
— Чому за радянських часів популярні українські історичні романи не були екранізовані, цілком відповідаючи ідеологічним потребам часу? І чи може бути така потреба тепер?
— Затребуваність творів на історичну тематику в українського читача/глядача: якої саме історії потребує широка аудиторія?
— Чи існує реальний запит на історичні фільми в українському суспільстві та інших суспільствах?
— Чи дає історичний фільм надприбуток?
— Чи здатні твори на тему історії України зацікавити закордонні аудиторії: від російської до європейської та американської?
Час і місце: 15 березня 2013 року. 16:00. Київ, Будинок кіно, конференц-зал (вул. Саксаганського, 6, метро «Палац спорту» або «Олімпійська»).