chrome firefox opera safari iexplorer

70-річчя Івана Миколайчука відзначать фестивалем

07 лютого 2011 о 00:50

З нагоди 70-річчя від дня народження славетного українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчука влада Буковини ініціює проведення першого етнографічного фестивалю «На гостини до Івана».

Відповідне доручення підписав перший заступник голови Чернівецької ОДА Георгій Галиць. Ця подія відбудеться 15 червня, у ювілейний день народження Івана Миколайчука на його батьківщині.

Опікуватимуться організацією “гостин” управління культури і відділ з питань туризму Чернівецької облдержадміністрації та Кіцманська райдержадміністрація. До оргкомітету фестивалю залучать сільських голів Кіцманського району, громадськість.

Фестивальне дійство пройде в селах Кіцманського району, розташованих вздовж автомобільного шляху від рідного села кіномитця – с. Чортория аж до Чернівців, і на ньому буде представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні тощо.

Організатори впевнені, що етнофестиваль «На гостини до Івана» відвідає чимало гостей зі столиці та зарубіжних.

Уже найближчим часом відбудеться зустріч з представниками туристичних компаній і туроператорами області і їм презентуватиметься туристичний путівник фестивалю.

Також, за даними організаторів, в області розробляється туристично-пізнавальний маршрут «Стежками Івана Миколайчука».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути