chrome firefox opera safari iexplorer

13 і 20 квітня в Україні пройдуть масштабні суботники

12 квітня 2013 о 10:22

Березневі замети розтанули за кілька тижнів, і на світ Божий з’явилися гори сміття. Масштаби «бардаку» настільки вразили Прем’єр–міністра, що він оголосив всеукраїнську мобілізацію на боротьбу з брудом. «Обсяг роботи великий, але все треба оперативно прибрати до великоднiх свят», — сказав Микола Азаров під час останнього засідання Кабміну. — Також вимагаю від голів регіональних адміністрацій і переконливо прошу мерів міст та голів сільрад: щойно дозволить погода, організувати прибирання територій своїх общин. Залучайте до цього всі наявні сили та надайте весь необхідний інвентар і транспорт».

На боротьбу зi смiттям, що залишила нам зима, «пiднiмає» киян i голова КМДА Олександр Попов. «Це давня прекрасна традиція — збиратися на толоку і гуртом наводити лад у місті — і вона успішно відроджується», — сказав Попов, нагадавши, що минулорiч на суботник у столиці прийшли близько 25 тисяч людей. Проте пан Попов забув, що 13 квiтня в Києвi — робочий день, кияни вiдпрацьовують його за 25 березня — тодi в розпачi вiд снiгопаду КМДА оголосила той понедiлок вихiдним.

Громадська організація «Зробимо Україну чистою!» проведе масштабне прибирання 20 квітня. Організатори кажуть, що збирати сміття у містах, селах та вздовж доріг вийдуть більше ста тисяч учасників у 200 населених пунктах. Акція «Зробимо Україну чистою!» проходитиме в Україні вже втретє. «Кожен, хто хоч раз добровільно прибирав парк, вже ніколи не кине навіть недопалок повз урну. Більшість друзів такої людини теж перестануть смітити в її присутності. Так поступово — від людини до людини — країна стає чистішою», — пояснює одна з координаторів акції Катерина Бутко.

Щоб стати офіційним учасником акції «Зробимо Україну чистою!», треба зареєструватися на сайті http://letsdoit.org.ua/clean/form/, вказати місце прибирання, прийти туди 20–го числа й отримати інвентар.

Розділи: Довкілля

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути