chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада відмовилися скасовувати рішення про передачу Гостинного двору під реконструкцію

17 квітня 2013 о 19:20

Київська міська рада відмовилася проголосувати за скасування рішення про передачу земельної ділянки на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі для реконструкції будівлі Гостинного двору підприємству Укрреставрація. За поданий Тетяною Меліховою (Батьківщина) проект про скасування рішення депутати віддали лише 25 голосів (всі — депутати опозиційних фракцій) при мінімально необхідних 61, повідомляє ЛігаБізнесІнформ

Київрада також відмовилася підтримати ще один проект рішення Меліхової про ініціювання перед Кабінетом міністрів України передачі в комунальну власність будівлі Гостинного двору: за нього проголосували 38 депутатів.

Подібні проекти Меліхова вносила і раніше, однак Київрада не підтримала жоден з них.

Нагадаємо, Київрада у вересні 2012 року передав ПАТ Укрреставрація земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі в оренду на 5 років для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр. Орендна плата визначена в розмірі 9,5 млн. грн. на рік.

Мінкульт своїм наказом в грудні 2012 року визнав комплекс Контрактовій площі пам'яткою містобудування місцевого значення і вніс його до держреєстру. У міськадміністрації вважають, що реконструкція будівлі Гостинного проводиться законно.

Скандальна історія з Гостинним двором триває більше року. Укрреставрація стверджує, що має всі необхідні дозволи на реконструкцію, а активісти низки громадських організацій доводять, що влада за допомогою власних незаконних рішень і судів віддала історичний об'єкт бізнесменам — для перетворення на торговий центр. До недавнього часу на Контрактовій регулярно проходили зіткнення між киянами та представниками забудовника, за участю міліції, «Беркуту» та народних депутатів від ВО Батьківщина та ВО Свобода. На захист Гостиного безуспішно влаштовували мітинги, концерти і численні акції у КМДА.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути