chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада відмовилися скасовувати рішення про передачу Гостинного двору під реконструкцію

17 квітня 2013 о 19:20

Київська міська рада відмовилася проголосувати за скасування рішення про передачу земельної ділянки на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі для реконструкції будівлі Гостинного двору підприємству Укрреставрація. За поданий Тетяною Меліховою (Батьківщина) проект про скасування рішення депутати віддали лише 25 голосів (всі — депутати опозиційних фракцій) при мінімально необхідних 61, повідомляє ЛігаБізнесІнформ

Київрада також відмовилася підтримати ще один проект рішення Меліхової про ініціювання перед Кабінетом міністрів України передачі в комунальну власність будівлі Гостинного двору: за нього проголосували 38 депутатів.

Подібні проекти Меліхова вносила і раніше, однак Київрада не підтримала жоден з них.

Нагадаємо, Київрада у вересні 2012 року передав ПАТ Укрреставрація земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі в оренду на 5 років для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр. Орендна плата визначена в розмірі 9,5 млн. грн. на рік.

Мінкульт своїм наказом в грудні 2012 року визнав комплекс Контрактовій площі пам'яткою містобудування місцевого значення і вніс його до держреєстру. У міськадміністрації вважають, що реконструкція будівлі Гостинного проводиться законно.

Скандальна історія з Гостинним двором триває більше року. Укрреставрація стверджує, що має всі необхідні дозволи на реконструкцію, а активісти низки громадських організацій доводять, що влада за допомогою власних незаконних рішень і судів віддала історичний об'єкт бізнесменам — для перетворення на торговий центр. До недавнього часу на Контрактовій регулярно проходили зіткнення між киянами та представниками забудовника, за участю міліції, «Беркуту» та народних депутатів від ВО Батьківщина та ВО Свобода. На захист Гостиного безуспішно влаштовували мітинги, концерти і численні акції у КМДА.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути