chrome firefox opera safari iexplorer

Софію та Лавру включать до Держреєстру нерухомих пам’яток України

18 квітня 2013 о 10:35

Софію Київську та Києво-Печерську лавру включать до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення. Про це Міністерство культури України повідомило народного депутата України (фракція «Батьківщина»), голову підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця у відповідь на його звернення щодо включення зазначених святинь до Держреєстру, передає УНН з посиланням на прес-службу політика.

«Я дуже радий, що Міністерство нарешті розплющило очі і вирішило включити Софію та Лавру до Реєстру. Але той факт, що охоронювані ЮНЕСКО видатні українські пам’ятки не є пам’ятками в Україні з юридичної точки зору, як на мене, ганьба та неповага до культурної спадщини нашої країни», — обурений О. Бригинець.

На переконання нардепа відсутність у Держреєстрі таких значних пам’яток як Софія і Лавра, говорить про те, що в Реєстрі панує хаос. Саме тому Бригинець звертався до Кабінету міністрів України з вимогою здійснити ревізію Реєстру.

Нагадаємо, що Постановою КМУ від 27 грудня 2001 р. N1761 до Державного реєстру нерухомих пам′яток України було внесено до категорії «пам’ятки національного значення» низку заповідників, зокрема Софію Київську та Києво-Печерську лавру. Але Постановою КМУ від 3 вересня 2009 р. N 928 їх було виключено з цього переліку. Слідом за згаданою Постановою 2009 року мала вийти інша постанова, яка б включила унікальні об’єкти до Реєстру вже як комплекс споруд, але, певно, у зв’язку зі зміною уряду, цей документ так і не вийшов.

На сьогодні слово «національний» в статусі Національного заповідника «Софія Київська» та «Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» стосується назви закладу, а не пам’ятки, на території якого знаходяться заклад.

Довідково: Де́нь пам'ято́к істо́рії та культу́ри — свято України. Відзначається щорічно 18 квітня. Припадає також на Міжнародний день пам'яток і визначних місць. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури…» згідно з Указом Президента України «Про День пам'яток історії та культури» від 23 серпня 1999 року № 1062/99.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути