chrome firefox opera safari iexplorer

Миргородський історико-краєзнавчий музей

  • 37645 Полтавська область, Миргородський район, с. Великі Сорочинці, вул. Гоголя, 28
Варто побачити: роботи художників-професіоналів: “Калина” О.Сльоти, «Тарасова гора» В.Непийпиво, портрет П.Тичини, роботи Ю. Басанець, портрет Шевченка роботи І. Холоменюк.
Про музей:

Благословенний край Миргородщини виплекав великих українців – Данила Апостола, Миколу Гоголя, Володимира Самійленка.

Безцінна спадщина талановитих людей є невичерпним джерелом мудрості і натхнення, до якого долучаються все нові покоління миргородців, гортаючи сторінки історії у залах Миргородського історико-краєзнавчого музею. 

Створений музей у 2008 році на базі Великосорочинського народного музею і висвітлює аспекти життя миргородського краю від найдавніших часів і до сучасності.  

У 1994 році на другому поверсі історико-краєзнавчого музею відбулось урочисте відкриття картинної галереї, у якій зараз експонуються твори образотворчого мистецтва, роботи заслужених, народних художників, членів Спілки художників України майже з усіх областей країни.  

Поряд з роботами професійних художників представлені роботи місцевих самодіяльних майстрів, майстрів пензля полтавського краю А. Сербутовського, В.Брикульця, самодіяльного сорочинського художника О.Маренича, різьбярів, вишивальниць села та області із запасного фонду Полтавського обласного Будинку народної творчості.  

Експонуються й зразки виробів народних промислів, сувенірного цеху Миргородського держлісгоспу та художньої кераміки селища Опішня.

6 квітня

Інші дати
Народився Микола Скліфосовський
1836, м.Добосари, Молдова - 1904), визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.
«Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні». ……. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи!» (Василь Симоненко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...