chrome firefox opera safari iexplorer

Миргородський історико-краєзнавчий музей

  • 37645 Полтавська область, Миргородський район, с. Великі Сорочинці, вул. Гоголя, 28
  • (05355) 33-8-71
  • щоденно з 9.00 до 18.00, без перерви. Вихідний день – середа
  • для дорослих – 5 грн., для учнів, студентів – 3 грн. Екскурсійне обслуговування (групи з 15 чоловік): для дорослих – 30 грн., для учнів, студентів – 20 грн.
Варто побачити: роботи художників-професіоналів: “Калина” О.Сльоти, «Тарасова гора» В.Непийпиво, портрет П.Тичини, роботи Ю. Басанець, портрет Шевченка роботи І. Холоменюк.
Про музей:

Благословенний край Миргородщини виплекав великих українців – Данила Апостола, Миколу Гоголя, Володимира Самійленка.

Безцінна спадщина талановитих людей є невичерпним джерелом мудрості і натхнення, до якого долучаються все нові покоління миргородців, гортаючи сторінки історії у залах Миргородського історико-краєзнавчого музею. 

Створений музей у 2008 році на базі Великосорочинського народного музею і висвітлює аспекти життя миргородського краю від найдавніших часів і до сучасності.  

У 1994 році на другому поверсі історико-краєзнавчого музею відбулось урочисте відкриття картинної галереї, у якій зараз експонуються твори образотворчого мистецтва, роботи заслужених, народних художників, членів Спілки художників України майже з усіх областей країни.  

Поряд з роботами професійних художників представлені роботи місцевих самодіяльних майстрів, майстрів пензля полтавського краю А. Сербутовського, В.Брикульця, самодіяльного сорочинського художника О.Маренича, різьбярів, вишивальниць села та області із запасного фонду Полтавського обласного Будинку народної творчості.  

Експонуються й зразки виробів народних промислів, сувенірного цеху Миргородського держлісгоспу та художньої кераміки селища Опішня.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути