chrome firefox opera safari iexplorer

Музею Булгакова у Києві загрожує зсув. ФОТО

26 квітня 2013 о 10:08

Над музеєм Булгакова нависла загроза – на нього може зійти зсув з гори Уздихальниці. Маса землі може піти від Замку Річарда до Андріївського узвозу.

«Ми побудували підпірну стінку з боку музею. Але це не гарантує безпеку – схили гори дуже хиткі. Може піти дощ, і маса землі сповзе прямо на нас», — розповів перший директор музею Булгакова Анатолій Кончаковський, пише газета «Сегодня».

«Ймовірність зсуву в бік музею Булгакова під час зливи існує. Років 12 тому там уже був великий зсув. Великий пласт землі має дуже потужну силу, він зносить все на своєму шляху, особливо дерева, які кидає, як тріски. Але сподіваюся, що таке не станеться», — каже головний гідрогеолог КП «СУППР» Василь Боковий.

За його словами, зсув ґрунту на Андріївському не прибирають через відсутність фінансування.

«У Києві 120 зсувонебезпечних місць, 46 із них визначені як проблемні, і ще 8 присвоєно статус таких, де ситуація критична. Роботи дуже дорогі (20-30 млн грн — ліквідація одного. — Авт.). Їх і будемо усувати в першу чергу. Зсув на Уздихальниці до цього списку не входить. Думаю, що тут досить буде прибрати землю і засіяти траву», — пояснив головний гідрогеолог КП «СУППР».

Зсув поруч із музеєм, що вже зійшов не так давно, навис над трансформаторною підстанцією. Поруч із нею землею придавлені два силові кабелі.

А ось туристів приваблює таке видовище — вони залюбки фотографують пласти землі, які тримають лише кілька дерев.

Як повідомляли «Коментарі», Андріївський узвіз почав розвалюватися ще до відкриття після проведеної масштабної реконструкції в 2012 році. Тоді також існувала реальна загроза музею Булгакова, співробітники якого були впевнені, що дощі будуть збиратися в їхньому підвалі.

Нагадаємо, що на реконструкцію Андріївського узвозу було витрачено близько 70 мільйонів гривень.

* Фото: «Сегодня»

Джерело: Коментарі
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути