chrome firefox opera safari iexplorer

Статус ЮНЕСКО Софії та Лаври знову під загрозою

29 квітня 2013 о 10:17

Над Софією Київською і Києво-Печерською лаврою знову повисла загроза виключення з переліку об’єктів культурної та історичної спадщини ЮНЕСКО.

Про це попереджають у комісії Київради з питань культури та туризму, пише Голос України.

За словами голови комісії Дмитра Нікульшина, депутати Київради проігнорували документ, що регламентує діяльність у буферній зоні пам’яток.

Нещодавно експерт наглядової місії ЮНЕСКО відвідав Київ з інспекцією буферних зон заповідників Софії та Лаври. Питання про перенесення цих пам’яток зі списку об’єктів всесвітньої спадщини до переліку об’єктів, що перебувають під загрозою через активну забудову буферних зон, обговорюється в ЮНЕСКО з 2009 року.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО попросив Україну накласти мораторій на спорудження багатоповерхових будинків у центрі столиці через «загрозу цілісності об’єктів всесвітньої спадщини».

Однак ці вимоги не було виконано, і міжнародна організація направила до України ще одну місію для з’ясування ситуації.
Звіт за підсумками київської інспекції буде представлено експертом на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка відбудеться у червні.

«Київ реально можуть виключити зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це нас попереджають уже четвертий рік. Але чиновники, схоже, всерйоз не сприймають цю інформацію. Їм це на руку — не буде жодних проблем із забудовою буферної зони Лаври та Софії», — коментує ситуацію «Голосу України» голова Молодіжного руху Києва Арсеній Пушкаренко.

За його словами, активістам стало відомо, що вже найближчим часом розпочнеться будівництво багатоповерхового будинку поблизу Софії Київської — на перетині вулиці Стрілецької і Георгіївського провулка.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути