chrome firefox opera safari iexplorer

За рівнем якості життя матерів Україна чи не найгірша у Європі

11 травня 2013 о 09:40

Міжнародна організація Save the Children, що займається захистом прав дітей в усьому світі, представила щорічний рейтинг країн, в яких найкраще бути матір'ю.

Лідерами виявилися скандинавські країни, а в Європі гірша України лише Албанія.

176 країн розташували в певному порядку, виходячи з таких показників: рівень смертності мам, рівень дитячої смертності (у віці до п'яти років), середня тривалість навчання в школі, рівень доходів жінок і представленість жінок в органах управління.

За даними організації, в Україні в перший день народження помирають 860 дітей, за перший місяць життя – 2300 діток, а за п'ять років – 5300 дітей. Зразу після родів в Україні помирає 2200 матерів.

Ідеальним місцем для мам стала Фінляндія. Україна, з 76 місцем, поступається Словенії (14), Естонії (21), Ізраїлю (25), Білорусі (26), Польщі (28), Словаччина (35), Бахрейну (44), Гренаді (52), Кувейту (55), Тунісу (56), Лівії (57), Катару (58), Росії (59) та Алжиру (74).

Найгіршими країнами для материнства визнали Малі, Сьєрра-Леоне, Сомалі та Демократичну республіку Конго.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути