chrome firefox opera safari iexplorer

Учень мольфара Нечая відкриє свою «резиденцію» на Прикарпатті

14 травня 2013 о 15:43

У прикарпатському селі Шешори готується зайнятися мольфарством перший і єдиний учень знаменитого Михайла Нечая, художник і колишній танкіст Олексій Григораш.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Segodnya.ua.

Олексій Григораш назвав себе послідовником Нечая після того, як один з фанатиків влітку 2011 р. вбив відомого народного мага, пояснивши, що він, мовляв, був язичником. Сам Григораш каже, що кілька разів бував у знаменитого чарівника, а здібності і знання загиблий передав йому незадовго до смерті.

«Продовжу справу Нечая, адже ще він, будучи живим, говорив, що на його місце прийде молодий і сильний мольфар, – розповів Григораш. – Буду зцілювати людей від фізичних і душевних проблем, буду робити добро за допомогою трав, змов, цілющої води, адже у мене велика енергетика, її я спочатку отримав від своєї бабусі, а потім навчався мольфарству у Нечая. Тепер у Шешорах мені виділяють земельну ділянку, де я побудую будинок і буду жити. Зараз оформляю всі документи. Думаю, що до кінця року вже переселюся».

Повторити долю знаменитого наставника Григораш не боїться. «Недоброзичливців у мене після статей в пресі багато. Не встигаю відбиватися від їх енергетичних ударів: пишуть про мене в Інтернеті всякий бруд. Наприклад, що я шарлатан, що мені, полтавцю, не місце в Карпатах, – каже Григораш. – Але місцевий селищний голова сказав, що я їм потрібен для розвитку села, бізнесу, адже більше туристів приїжджатиме. Фіксованої плати за прийом не буде, буду брати хто скільки дасть».

Втім, у селі Верхній Ясенів на Івано-Франківщині багато родичів знаменитого мольфара Нечая кажуть, що не пригадують, щоб у Михайла Михайловича були учні. Вдова Нечая, Ганна, коментуючи «Сегодня» випадок із Григорашем, заявляла, що той приїжджав, коли чоловік був живий. Але сумнівається, що чоловік передавав кому свої здібності.

9 січня

Інші дати
Степана, Стефана
"Прийшов Степан - на ньому червоний жупан"
Розгорнути
Народилася Євгенія Ліньова (фон Папріц)
(1854, м. Брест-Литовський, Білорусь - 1919) - українська та російська співачка, фольклористка, пропагувала народні пісні. Вперше у вітчизняній фольклористиці застосувала фонограф.
Розгорнути
Народився Сергій Параджанов
(1924, м.Тбілісі – 1990) - визначний вірменський та український кінорежисер, сценарист. В Україні створив фільми «Українська рапсодія», «Наталія Ужвій», «Тіні забутих предків».
«Найстрашніше – проґавити прекрасне!» (Сергій Параджанов)
Розгорнути