chrome firefox opera safari iexplorer

Парижанам презентували історію Києва

17 травня 2013 о 13:55

Представники Державної архівної служби України презентували у Парижі виставку «Історія Києва в архівних документах».

З її експонатами, які представлено в Українському культурно-інформаційному центрі при посольстві України у Франції, можна ознайомитися упродовж місяця, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Виставку експоновано в Парижі з нагоди 1530-річчя Києва та з метою презентації та популяризації української столиці у Франції», — сказала голова офіційної делегації та Державної архівної служби Ольга Гінзбург.

За її словами, на виставці презентовано документи Київського державного архіву, зокрема копії текстових та фотографічних документів, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО. Серед них — технічна та візуальна документація таких столичних пам'яток, як Києво-Могилянська академія, Софія Київська та Києво-Печерська Лавра.

Окрім цього, відвідувачі можуть більше дізнатись про постаті таких видатних українців, як Сергій Корольов, Олександр Довженко, Микола Амосов та Борис Патон. Представлено тут й документи про зруйнований нацистами Київ та його відбудову і відновлення, відзняті радянськими фотографами та операторами.

«Ми також привезли до Франції проект договору про співпрацю з Французькою архівною службою і розраховуємо на її укладення найближчим часом», — зазначила Гінзбург. За її словами, подібні угоди Держархівслужба має з 40 країнами.

«Угода дозволить нам обмінюватися копіями документів, які знаходяться у Франції, друкувати спільні видання та збірки документів, організовувати обміни делегаціями, стажування, вивчати методику роботи з архівними документами тощо», — сказала голова делегації.

Окрім цього, в школі при Українському культурно-інформаційному центрі заплановано відкритий урок, під час якого учні, серед яких близько 70 дітей українських дипломатів та закордонних українців, ознайомляться з історією Києва.

Джерело: wz.lviv.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути