chrome firefox opera safari iexplorer

Парижанам презентували історію Києва

17 травня 2013 о 13:55

Представники Державної архівної служби України презентували у Парижі виставку «Історія Києва в архівних документах».

З її експонатами, які представлено в Українському культурно-інформаційному центрі при посольстві України у Франції, можна ознайомитися упродовж місяця, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Виставку експоновано в Парижі з нагоди 1530-річчя Києва та з метою презентації та популяризації української столиці у Франції», — сказала голова офіційної делегації та Державної архівної служби Ольга Гінзбург.

За її словами, на виставці презентовано документи Київського державного архіву, зокрема копії текстових та фотографічних документів, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО. Серед них — технічна та візуальна документація таких столичних пам'яток, як Києво-Могилянська академія, Софія Київська та Києво-Печерська Лавра.

Окрім цього, відвідувачі можуть більше дізнатись про постаті таких видатних українців, як Сергій Корольов, Олександр Довженко, Микола Амосов та Борис Патон. Представлено тут й документи про зруйнований нацистами Київ та його відбудову і відновлення, відзняті радянськими фотографами та операторами.

«Ми також привезли до Франції проект договору про співпрацю з Французькою архівною службою і розраховуємо на її укладення найближчим часом», — зазначила Гінзбург. За її словами, подібні угоди Держархівслужба має з 40 країнами.

«Угода дозволить нам обмінюватися копіями документів, які знаходяться у Франції, друкувати спільні видання та збірки документів, організовувати обміни делегаціями, стажування, вивчати методику роботи з архівними документами тощо», — сказала голова делегації.

Окрім цього, в школі при Українському культурно-інформаційному центрі заплановано відкритий урок, під час якого учні, серед яких близько 70 дітей українських дипломатів та закордонних українців, ознайомляться з історією Києва.

Джерело: wz.lviv.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути