chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві презентували Щоденник українського пікетувальника

26 березня 2013 о 17:08

В Києві ініціативна група партнерства “За свободу мирних зібрань” презентувала Щоденник українського пікетувальника, передає кореспондент УНН.

“25 січня 2020 рік. Закон про свободу мирних зборів та і не був ухвалений… Пишу 137 заяву до Європейського суду з прав людини. Впевнений, що колись Україна змушена буде пристосуватись до європейських стандартів. Можливо мої онуки стануть цьому свідками”, — так описують майбутнє українського пікетувальника.

За словами представника партнерства Максима Лациби, такий щоденник майбутнього українського пікетувальника створений через відсутність закону “Про свободу мирних зібрань”.

“На сьогоднішній момент у недемократичної влади сприятлива ситуація: у них є суди і міліціонери і вони можуть достатньо легко розігнати мирне зібрання. У людей залишилась остання свобода – свобода протесту. Владі цей закон не потрібен, потрібен громадянам і опозиції”, — сказав М.Лациба.

Зараз розробляється законопроект “Про свободу мирних зібрань”. Цей законопроект передбачає закріпити повідомний, а не дозвільний порядок проведення мирних зібрань і дозволити спонтанні мирні зібрання та заборонити органам місцевого самоврядування обмежувати проведення таких зібрань.

За словами організаторів, ініціатором цього закону виступив депутат від “Батьківщини” Андрій Шевченко. Творці законопроекту передбачають, що він буде прийнятий в першому читанні влітку 2013 року.

Усього було видано тисячу екземплярів таких щоденників. Їх планують роздавати на громадянських акціях та культурно-просвітницьких заходах, а також народним депутатам.

Зараз в Україні право на мирне зібрання гарантує стаття 39 Конституції України. Закон “Про свободу мирних зібрань” в Україні не прийнятий.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути