chrome firefox opera safari iexplorer

Включення до ЮНЕСКО дерев’яних церков Карпат вирішать в Камбоджі

20 травня 2013 о 15:49

У червні цього року на 37-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі розглядатимуть включення 16 дерев’яних церков Карпат до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Серед них 8 українських та 8 польських церков.

Як розповів у коментарі ZAXID.NET начальник управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Валерій Потюк, це питання є в порядку денному.

Як повідомляє Урядовий портал, половина із восьми церков розташована у Львівській області, дві – в Івано-Франківській та дві – у Закарпатській.

До цього переліку увійшли: церква Святого Юра у Дрогобичі Львівської області, церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району Львівської області, церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району Львівської області, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області, церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області, Церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області, дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області та дерев’яна Струківська церква у селі Ясіня Закарпатської області .

Додамо, на цій сесії Україна також наполягатиме на переносі з попереднього в основний список всесвітньої спадщини Херсонеса Таврійського .

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути