chrome firefox opera safari iexplorer

Два українських об'єкти можуть увійти до списку ЮНЕСКО

11 червня 2013 о 17:07

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час сесії наступного тижня серед 32-х кандидатур на включення до списку Всесвітньої спадщини розгляне і два українських культурних об'єкти: стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону.

Сесія буде проводиться з 16 до 27 червня у містах Пномпень і Сіємреап (Камбоджа).

«Під час майбутньої сесії, яка пройде в Камбоджі, комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне 32 кандидатури на включення до списку Всесвітньої спадщини. Це природні, змішані природні і культурні об'єкти, серед них є два культурних, які територіально розташовані на території України. Зокрема, це древнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. — XIV ст. н.е.) і дерев'яні церкви Карпатського регіону, розташовані в Польщі та Україні», — повідомив представник бюро публічної інформації ЮНЕСКО Джибріл Кебе (Djibril Kebe).

Комітет також проаналізує стан об'єктів, уже включених у зазначений список.

Представник ЮНЕСКО зазначив, що засідання Комітету, на якому головуватиме заступник прем'єр-міністра Камбоджі Сик Ан, транслюватиметься в Інтернеті. Після цього засідання, 17 червня, відбудеться прес-конференція, в якій візьмуть участь голова комітету Всесвітньої спадщини, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, а також представники консультативних органів комітету.

Нагадаємо, що в Криму в рамках проекту Євросоюзу завершена робота з підготовки досьє Ханського палацу, розташованого в Бахчисараї, для внесення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

14 травня

Інші дати
Ярослава Стецько
1920 –  українська політична діячка, журналістка. Співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН.
 
Розгорнути
Народився Василь Стефаник
(1871, с. Русів, Івано-Франківська область - 1936) - українського письменника, майстра експресіоністичної новели. Автор збірок новел «Камінний хрест», «Синя книжчека», «Дорога».
«Я свою душу пустив у душу народу, і там почорнів з розпуки…» (Василь Стефаник)
Розгорнути
Народився Олександр Фомін
(1869, Росія - 1935) – ботанік. З 1914 року працював в Україні. Праці присвячені питанням морфології, систематики флори Кавказу, Криму, Сибіру, Дал. Сходу й України. Після смерті Фоміна, Київський ботанічний сад був названий на його честь.
Розгорнути