chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені назвали найкорисніший натуральний напій для спортсменів

15 серпня 2013 о 18:45

Хімічна сполука, яка міститься в кавуні, сприяє виводу молочної кислоти з тканин тіла. Це допомагає спортсменам ефективніше тренуватися і швидше відновлюватися.

У кавуні міститься амінокислота L-цитрулін. Вона пов'язана з оксидом азоту, який розширює кровоносні судини. З цієї причини кавун знижує тиск, ризик інсульту та інфаркту.

Співробітники Технічного університету Картахени протестували кавуновий сік на групі спортсменів-добровольців, пише The Telegraph.

За годину до тренування їм давали натуральний кавуновий сік, сік з доданою амінокислотою або плацебо. У підсумку обидва типи соку допомагали скоротити час відновлення серця і зменшити болі в м'язах. При цьому натуральний сік засвоювався краще. Він сприяв синтезу оксиду азоту і активував перенесення глюкози в скелетних м'язах.

На думку вчених, кавуновий сік цілком може замінити засоби, що зменшують м'язову втому, що скорочують ризик хвороб судин, серця і знімають стрес, викликаний надмірними фізичними навантаженнями.

14 травня

Інші дати
Ярослава Стецько
1920 –  українська політична діячка, журналістка. Співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН.
 
Розгорнути
Народився Василь Стефаник
(1871, с. Русів, Івано-Франківська область - 1936) - українського письменника, майстра експресіоністичної новели. Автор збірок новел «Камінний хрест», «Синя книжчека», «Дорога».
«Я свою душу пустив у душу народу, і там почорнів з розпуки…» (Василь Стефаник)
Розгорнути
Народився Олександр Фомін
(1869, Росія - 1935) – ботанік. З 1914 року працював в Україні. Праці присвячені питанням морфології, систематики флори Кавказу, Криму, Сибіру, Дал. Сходу й України. Після смерті Фоміна, Київський ботанічний сад був названий на його честь.
Розгорнути