chrome firefox opera safari iexplorer

На освячення Патріаршого собору у Києві приїде 20 тисяч прочан

15 серпня 2013 о 18:51

На посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового та святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, що відбудеться 17-18 серпня очікують понад 20 тис. прочан. Про це повідомив керівник Патріаршого паломницького центру УГКЦ о. Любомир Яворський.

Про це ZAXID.NET повідомили у департаменті інформації УГКЦ.

Як зазначається у повідомленні, перші паломники прибудуть в Україну 16 серпня. Це будуть вірні з Канади, Бразилії, США, Аргентини, Австралії, країн Західної Європи, Великобританії, Казахстану, Білорусі та Росії.

Основні святкові заходи заплановано на 17-18 серпня.

Центральними подіями стануть: Молебень до святого рівноапостольного князя Володимира та Всенічна з Чином освячення Патріаршого собору (екстер’єр) – 17 серпня; урочистий процесійний похід, Архиєрейська Божественна літургія, Чин освячення Патріаршого собору (інтер’єр), відновлення хресних обітів і Чин освячення води на Дніпрі – 18 серпня.

Усі святкові заходи і телевізійний марафон за участі гостей транслюватиме в прямому ефірі інтернет-телеканал «Живе ТВ» з 9:00 17 серпня до 16:00 18 серпня.

Від 9:00 18 серпня Перший Національний телеканал транслюватиме в прямому ефірі Архиєрейську літургію, під час якої освятять престол Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Нагадаємо, що рішення про побудову Патріаршого собору Воскресіння Христового на лівому березі Дніпра Синод Єпископів УГКЦ прийняв 2002 року. Проект Собору розробив у традиціях сучасного церковного зодчества архітектор Микола Левчук.

Разом із адміністративною будівлею Собор утворює Патріарший центр УГКЦ площею 1,72 гектари.

Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року. Висота храму – 50 метрів, він уміщує 1,5 тисячі осіб.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути