chrome firefox opera safari iexplorer

Урочиста академія УГКЦ з нагоди освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового

Дата події:18 серпня 2013 о 19:00
Місце події: Національний палац мистецтв «Україна»
Більше про подію:

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ
з нагоди Освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві
в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Руси-України

І. Вітальне слово Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архієпископа Киїєво-Галицького, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Патріарх починає: «Отче наш…» і його підхоплюють Державна академічна чоловіча капела імені Левка Ревуцького і всі присутні.

ІІ. Містерія
КИЇВСЬКА ЦЕРКВА: ЧАС-ПОДІЇ-ПОСТАТІ

Пролог: Сучасні вокзали і летовища. Тлуми людей. Гуркіт колес. Електронні табло.
Голос диктора: «До уваги прибулих на Всеукраїнську Прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві! Просимо підходити до інформаційного бюро!»

Дія: Образ машини часу. 21 епізод великої історії, реконструйованої сучасними сценічними засобами. Від святої миті воздвигнення Чесного Хреста на Київських кручах Апостолом Андреєм Первозванним до величавого освячення Патріаршого Собору Воскресіння Господнього у Києві – шлях Української Національної Церкви. Це історія Рідної Церкви, це наша історія, яку ми проживаємо ще раз у святковій атмосфері.
У кожному епізоді – поетичний сонет та музичний твір, як ілюстрація епохи.
Протягом дії артисти міняють буденний одяг на святковий. Серед людського тлуму завжди можна виділити постать заглиблену в Бога.

Кульмінація історична: «Нині Хрещається раба Божа Україна!» – виголошує Архангел з Небес. Йому вторить народ, стоячи на порозі нового життя, сповненого випробувань. Наче услід за Христом, Українська Церква крокує з народом крізь віки, військові звитяги, політичні поразки та перемоги, Голодомори, Гулаги, Чорнобилі – у майбутнє.

Фінал: Електронні екрани-табло перетворюються на Хрест, в якому небо і золото бань Патріаршого Собору. Всі актори-учасники Академії у святкових строях, зі свічками в руках збираються, як на Літургію. «Боже, Великий, Єдиний! Нам Україну храни!» – лунає під склепіннями щойно освяченого Собору.

Беруть участь:

  • Клиросний хор священників Львівської Архиєпархії УГКЦ
  • Ансамбль старовинної музики під орудою Костянтина Чечені
  • Ансамбль барочної музики «Хорея козацька»
  • Ансамбль української аутентичної музики «Божичі»
  • Муніципальний хор «Київ»
  • Академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького
  • Сестри Тельнюк
  • Ніна Матвієнко
  • «Піккардійська терція»
  • Гурт «Скрябін»

Сценарій Сергія Проскурні і Тараса Бабенчука
Вірші Мар’яни Савки
Музика Івана Небесного
Мультимедія і дизайн Олексія Хорошка
Постановка Сергія Проскурні

Тривалість 95 хвилин.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути