chrome firefox opera safari iexplorer

І Всеукраїнський фестиваль майстрів народної творчості «Переяславський ярмарок»

Дата події:20-21 вересня 2013 р.
Місце події:Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»
Більше про подію:

Традиційна культура і фольклор складають глибинну основу кожної національної культури, формуючи її самобутність на основі архаїчних джерел. Протягом століть народом формувалися культурні цінності, які дали витоки багатьом реаліям сьогодення, що і тепер збагачують наше життя. Здавна український народ славився своєю майстерністю та творчим підходом до оформлення побуту. Для продажу або обміну ремісничим виробами влаштовували ярмарок, на який з’їжджалися з усіх кутків України та з-за кордону.

Народна художня творчість у безмірі її проявів завжди була і є своєрідним ґрунтом для спілкування поколінь, тим невичерпним джерелом пізнання історії, звідки йдуть витоки професійного мистецтва. Пісня і танок, малюнок і розпис, різьблення і плетіння, ткацтво і вишивання з незапам’ятних часів органічно ввійшли в життя народу, втілюючи в собі його найвищі естетичні принципи, ідеали краси та добра, прагнення до прекрасного, витонченого, довершеного.

Влаштування ярмарку на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, забудова якого копіює українське село кінця ХІХ поч. ХХ ст., створює атмосферу живої історії під час проведення фестивальної програми.
Учасниками Фестивалю можуть бути майстри народних ремесел, фольклорні колективи, будинки дитячої творчості, самобутні таланти.

До участі в концертній частині Фестивалю запрошуються колективи, що виконують етнічний, сучасний український фольклорний матеріал, народні танці. На початковому етапі організації фестивалю оргкомітет відбирає учасників згідно поданих колективами заявок із вказаним репертуаром.

Організатори Фестивалю вважають за необхідне поряд із майстрами традиційних народних ремесел участь молодих майстрів, які представляють сучасні форми творчості й майстерності, з метою представлення продовження та відродження традицій у сучасному світі.

Оргкомітет Фестивалю не висуває вимог щодо видів народного ремесла та фольклору, запропонованих до участі, але рекомендує учасникам представити зразки, характерні для їхнього історико-етнографічного регіону.
Для участі у Фестивалі необхідно подати заявку до 1 вересня поточного року. Майстрам декоративно-ужиткового мистецтва, які бажають взяти участь у виставках-продажах, а також організації та проведенні майстер-класів, теж необхідно подати заявку до Оргкомітету фестивалю.

Підтвердження про участь у Фестивалі заявникам буде надіслано організаторами в термін до 2 вересня поточного року.
Учасники Всеукраїнського фестивалю майстрів народної творчості «Переяславський ярмарок» будуть нагороджені дипломами, подяками і пам’ятними подарунками.

Контактні дані організаторів Фестивалю:
(04567) 5-41-03, 5-56-41; е-mail: niez.administry@ukr.net.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ПРОГРАМА
Всеукраїнського фестивалю майстрів народної творчості
«Переяславський ярмарок»

20 вересня 2013 р.
10.00 — відкриття містечка майстрів;
12.00-12.30 — урочисте відкриття Фестивалю;
12.30-16.00 — презентація будинків дитячої творчості;
12-16.30 — постійно діючі майстер-класи, виставка-ярмарок;
12.30-16.30 — концертна програма (виступи фольклорних колективів України та
гостей фестивалю).

21 вересня 2013 р.
12.00-16.30 — концертна програма (виступи фольклорних колективів України та гостей фестивалю, презентація майстрів традиційних українських ремесел; презентація майстрів сучасних українських ремесел, майстер-клас українського танцю);
12.00-16.00 — постійно діючі майстер-класи, виставка-ярмарок;
13.30-14.00 — виставка сучасного українського одягу, вишиванок різних регіонів України.
16.00 — офіційне закриття Фестивалю, вручення дипломів, подяк і пам’ятних подарунків.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути