chrome firefox opera safari iexplorer

За півроку в Україні кількість випадків цензури і перешкоджання роботі журналістів зросла втричі

02 вересня 2013 о 12:12

За перше півріччя 2013 року кількість випадків перешкоджання роботі журналістів та фактів цензури в Україні збільшилася майже втричі.

За даними статистики Інституту масової інформації, з січня зафіксовано вже 103 подібних випадки, тоді як за такий самий період минулого року — 37, пише DT.UA.

Окрім того, відбулося 35 випадків фізичної агресії проти журналістів (у минулому році — 12), 26 — юридичного тиску, тобто судових позовів проти ЗМІ та журналістів (за перше півріччя минулого року — 5) та 22 випадки непрямого тиску (за такий самий період 2012-го — 14).

«Різке зростання перешкоджань і тиску на ЗМІ почався у другому півріччі 2012. Ми пов'язували це логічно з виборами і розраховували на те, що у грудні-січні ця хвиля поступово почне спадати і повернеться до рівня I півріччя 2012 року. Але цього не сталося. І у нас зараз число таких випадків — на досить високому рівні», — розповіла виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк у коментарі виданню «Тиждень».

«У другому півріччі минулого року відбулося 159 випадків перешкоджання виконанню обов'язків журналістів та фактів цензури, 55 — побиття і нападів , 28 — непрямого тиску. Проти ЗМІ та журналістів було подано 43 судові позови», — повідомила Романюк.

Нагадаємо, одним із найгучніших випадків нападу на журналістів стався 18 травня під час мітингів у Києві. Після цього інциденту міжнародні організації виступили з неодноразовими закликами до української влади захистити працівників ЗМІ.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути