Після експозиції в приміщенні Кабінету міністрів замість двох шедеврів художника Миколи Глущенка в Національний художній музей намагалися повернути неавтентичні твори, оригінали досі не повернули.
Про це Дзеркалу тижня повідомила директор музею Марія Задорожна.
«Знаємо, що слідство просувається. В принципі, якихось нових деталей у справі поки що немає, ведуться слідчі дії. На початку цієї детективної історії йшлося про чотири твори, але два з них вже зайняли своє законне місце в музеї. Замість двох інших нам намагалися повернути неавтентичні роботи. Наскільки мені відомо, ці полотна були вилучені міліцією з Кабінету міністрів України і долучені до матеріалів справи», — сказала вона.
За її словами, після скандалу зі зникненням картин жодного прохання про передачу творів на тимчасове зберігання до вищих інстанцій не було — ні офіційного, ні приватного.
«Важко сказати, чому... Іноді бажання змінити експозицію у високих кабінетах виникає при зміні влади. Але, ймовірно, останні події, пов'язані з музеєм, обмежили бажання можновладців брати на себе таку відповідальність — „позичати“ оригінали з Національного художнього музею України»,- зазначила директор.
Як відомо, раніше музейники заявили, що з Кабміну зникли цінні картини, які виставлялися в стінах уряду, замість двох з них з'явилися фальшивки.
Йдеться про роботи імпресіоніста Глущенка. Страхова оцінка картини «Дніпровські далі» (1937 -го року) — 560 тисяч 700 гривень, а картини «Село біля річки» (1951 року) — 600 тисяч 750 гривень.