chrome firefox opera safari iexplorer

Одна з найвідоміших книжкових мереж України оголосила себе банкрутом

17 вересня 2013 о 20:11

Мережа книжкових магазинів Буква ініціювала власне банкрутство, подавши заяву до Господарського суду Києва, передає LB.ua із посиланням на газету Деловая столица.

За даними видання, борги компанії перевищують 100 млн грн і проти неї у той самий суд подано близько десяти позовів з боку постачальників книг, яким мережа нібито перестала платити від літа минулого року.

Варто наголосити, що Буква довгий час належала польській компанії Empik. Деловая столица додає, що у 2006 році, коли поляки стали акціонерами компанії, мережа налічувала 25 магазинів у Києві та обласних центрах, але налагодити тут бізнес вони не зуміли і на початку цього року продали його.

Газета пише, що покупцем нібито виступило російське видавництво Эксмо: росіяни угоду не підтвердили, але непрямі ознаки все-таки вказують на приналежність Букви до Эксмо.

Наприклад, інтереси мережі в судах з постачальниками стали представляти юристи компанії, яка управляє магазинами Книжковий супермаркет і Читай-місто, які також входять в орбіту видавництва Эксмо.

Нагадаємо, що за останні 20 років кількість книгарень в Україні скоротилася у кілька разів. На сьогодні найбільші гравці на українському ринку — Клуб сімейного дозвілля та Эксмо, в обох приблизно по 80 торгових точок.

Як повідомлялося, за даними дослідницької компанії GfK Ukraine, близько половина українців не прочитала жодної книги за останні три місяці. Менше третини населення купило хоча б одну книгу за цей час.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути