chrome firefox opera safari iexplorer

На півдні України може початися епідемія сибірки і тифу

19 вересня 2013 о 17:48

В адміністрації Татарбунарського району Одеської області не виключають, що в постраждалому від повені регіоні може спалахнути тиф, туберкульоз і сибірка, передає УНН з посиланням на Татарбунарську районну адміністрацію.

Жителям області надали ряд порад, як захистити себе від інфекційних захворювань.

Зокрема, людей закликали звертатися до органів місцевої влади за питною водою і продуктами харчування «гарантованої якості», а також дотримуватися правил гігієни.

«За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полей, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.
У разі неможливості постачання якісної привізної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою», — йдеться у повідомленні.

Крім того, жителів району просять ретельно обов'язково застосовувати термообробку (варіння, смаження, запікання), а перед їжею — ретельно мити руки з милом.

У заяві наголошується, що переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб можуть бути комахи (мухи, оси, комарі) і гризуни (щури, миші). Тому людей закликали звертатися до установ санітарно-епідеміологічної служби з проханням знищити комах і гризунів, а також провести дезінфекцію підтоплених територій.

Щоб убезпечити себе від можливого зараження, влада рекомендує місцевим жителям після сходу води провести рекультивацію земель, очистити вигрібні ями і туалети за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати їх, звільнити колодязі від бруду і продезінфікувати в них воду і т.д.

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути