chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчителі отримують одну з найнижчих зарплат у світі

04 жовтня 2013 о 15:11

Зарплата українських вчителів — одна з найнижчих у світі. Українські вчителі заробляють утричі менше, ніж польські, і у 10 разів менше американських колег.

До таких висновків можна дійти, проаналізувавши дані статистики.
Навіть у Росії нижній поріг зарплат педагогів у школах на 600 грн вище, ніж в Україні, а максимальний рівень зарплат перевищує український більше, ніж удвічі.

За даними Державної служби статистики, сфера освіти є у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так, середня зарплата в галузі в серпні 2013 року становила 2542 грн, скоротившись у порівнянні з попереднім місяцем на 440 грн.

За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їхня мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.
При цьому, за даними Калькулятора зарплат в Україні, 78% респондентів не задоволені своєю зарплатою.

Дані про зарплати вчителів взяті зі звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Держслужби статистики України та Федеральної Служби статистики Російської Федерації, сайту Mojazarplata.com.ua.

Для обрахувань брався мінімальний і максимальний рівень зарплати викладачів у сфері середньої освіти в усіх країна, окрім Росії та України. Для Росії взято дані щодо середньої зарплати в країні у федеральній (максимальний рівень) та муніципальній (мінімальний) освіті. Дані по Україні засновані на звітах Держслужби статистики та результатах калькулятор матеріалів зарплат Wageindicator сайту Mojazarplata.com.ua.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути