chrome firefox opera safari iexplorer

Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини

  • Чернігівська обл., смт.Козелець, вул. Комсомольська, 28
  • (04646) 4-18-68
  • 9.00-17.00. Вихідні дні – понеділок, вівторок
  • для дорослих – 2 грн., для дітей – 1 грн. Екскурсійне обслуговування: для дорослих – 4 грн., для дітей – 2 грн. Дні відкритих дверей: 1 червня (для дітей), 18 травня, 10 вересня, 25листопада, 23 січня.
Про музей:

Вперше двері Козелецького музею історії ткацтва Чернігівщини, розміщеного у приміщенні пам’ятки архітектури 18 ст. Вознесенській церкві, були відкриті для відвідувачів у серпні 1992 року до першої річниці Незалежності України. 

Тут зібрані експонати майже з усіх районів Чернігівщини. Зокрема, це колекції: 
 — зразків та предметів українського сучасного народного мистецтва Народного художника України, Заслуженого діяча мистецтв України Нечипоренка С.Г. (уродженця Чернігівщини),
 — басанських рушників,
 — кролевецьких рушників,
 — виробів Дігтярівської ім.8 Березня та Остерської ткацьких фабрик,
 — світлотіньового ткацтва ( настільники, рядна, скатертини, полотно та ін.),
 — українського національного костюма та його належностей,
 — знаряддя праці для обробки льону,
 — солом’яників,
 — зимового одягу.

У музеї зберігаються картини місцевих художників, вироби з кераміки, дерева та соломи, світлини та ін.

У залі музею проходять фотовиставки, виставки картин художників та робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути