chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва на Конгрес україністів приїхали науковці з 40 країн світу

22 жовтня 2013 о 14:27

22 жовтня у Києві розпочав роботу VIII Міжнародний конгрес україністів, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У роботі конгресу беруть участь понад півтисячі науковців з більш як 40 держав світу.
Як повідомили в оргкомітеті, найбільше делегацій прибули з Росії, Канади, США. До роботи Конгресу залучені українознавці і славісти з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Ізраїлю, Сербії, пише Радіо Свобода.

Президент Віктор Янукович у вітанні до учасників Конгресу сказав, що «сьогоднішній захід, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, — наша данина вдячності справжньому синові українського народу за його геніальну спадщину».

Окрім цього, Янукович додав, що тривала співпраця вітчизняних та зарубіжних учених сприяє розвиткові гуманітарної науки, поширенню знань про національну культуру на теренах України і поза її межами.

Міжнародний конгрес україністів організували Національна академія наук України, міжнародна асоціація україністів, Національний університет імені Шевченка. Під час Конгресу працюють 19 секцій і 2 тематичні конференції до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Додамо, що захід триватиме до 24 жовтня. Основна тема, що виноситься на обговорення учасників Конгресу – «Т. Шевченко і світова україністика: історичні інтерпретації та сучасні рецепції (до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка)».

Нагадаємо, 20-22 серпня у Львові відбувся Х Світовий конгрес українців, на який приїхало понад 200 делегатів з 33 країн.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути