chrome firefox opera safari iexplorer

Українським дітям загрожує епідемія страшної хвороби, яка здатна вбити за кілька годин

24 жовтня 2013 о 10:21

Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту через низьке охоплення дітей імунізацією. Про це повідомили у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). 

«Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв'язку із циркуляцією вірусу в Ізраїлі. Ймовірні випадки захворювання були зареєстровані і в Сирії. Діти в Україні особливо уразливі, тому що менше 50% дітей було вакциновано проти поліомієліту», — підкреслили в організації, пише УНІАН. 

На даний час, поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистані та Афганістані. 

«Поліомієліт є високозаразною інфекційною хворобою, яка викликана вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним способом захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя», — наголошується в повідомленні.

Нещодавно, у 2010 році через спалах поліомієліту в Таджикистані загинула 21 дитина, більше ніж 400 дітей було інфіковано та 170 дітей було паралізовано. Хвороба поширювалась і в Росії, де було зареєстровано 12 випадків, нагадали в ЮНІСЕФ. 

За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставиться до імунізації. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань, таких як кір, краснуха, кашлюк та епідемічний паротит. 

Раніше повідомлялось, що у Міністерстві охорони здоров'я порадили вакцинуватися, щоб вберегтися від смертельно небезпечних ускладнень, які може викликати грип, проте, не дають гарантії, що щеплена людина зовсім не захворіє.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути