chrome firefox opera safari iexplorer

Україна подала заявку на проведення зимової Олімпіади-2022

05 листопада 2013 о 16:43

Україна подала в Міжнародний олімпійський комітет офіційну заявку на проведення в Карпатському регіоні зимової Олімпіади 2022 року.

Про це на брифінгу під час XXVIII генеральної асамблеї НОК, що проходить у Києві, повідомив віце-прем'єр Олександр Вілкул, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні відкривається нова сторінка в українській історії, а перемога української заявки в міжнародному тендері стане не лише поштовхом до розвитку спорту, а й розвитку економіки, сприятиме поверненню на батьківщину українців, які проживають за кордоном. Ініціативу проведення Олімпіади-2022 у нашій країні підтримали Президент Віктор Янукович і уряд», — сказав Вілкул.

У липні майбутнього року МОК складе список фіналістів на проведення Ігор-2022 з 3-5 міст. У лютому-березні 2015 року експерти МОК відвідають міста-кандидати, і 31 липня на сесії МОК у Куала-Лумпурі буде названа столиця XXIV зимової Олімпіади.

За словами Вілкула, конкурентами України за право прийняти Олімпіаду можуть стати Осло, Стокгольм, Мюнхен і Краків. Заявку на проведення Ігор вже подала Алма-Ата.

«У нас сильні конкуренти, але ми упевнені, що зможемо гідно представити Україну. Попереду дуже багато роботи», — заявив Вілкул.

Нагадаємо, про намір подати заявку на проведення Олімпіади-2022 президент України Віктор Янукович уперше заявив 2010 року. В Україні планують провести Ігри у Львові, Тисовці (Львівська область) і Боржаві (Закарпатська область), гірськолижні змагання передбачається організувати у Воловці, «льодову зону» — у Львові, «снігову» — в Тисовці.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути