chrome firefox opera safari iexplorer

У Нацмузеї Львова показують унікальні твори після реставрації

11 листопада 2013 о 14:15

У Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького виставили близько ста творів, які довгий час зберігалися у фондах музею і зараз експонуються вперше після реставрації.

Відкриття реставраційної виставки «За записом часу…», відбулося 8 листопада, повідомляє ІА ZIK.

Багато з цих творів раніше зберігались у Вірменському соборі. Над їх відновлення близько п’яти років працювали чотири реставраційні майстерні Національного музею ім. А. Шептицького. Деякі з цих експонатів навіть вважалися втраченими.

zik.ua

 zik.ua

«Ця виставка – це праця не лише реставраторів, а й фондовиків, наукових працівників та експозиційного відділу», – розповіла заступник директора з наукової роботи Національного музею Оксана Біла.

Загалом у фондах музею зберігається 170 тис. предметів. Щорічно понад тисячу з них проходять через руки консерваторів.

zik.ua

 zik.ua

«У нас працює 37 реставраторів. Щороку ми проводимо планові перевірки експонатів. Сьогоднішня виставка – це заслуга всього колективу», – зазначив завідувач науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Володимир Мокрій.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути