chrome firefox opera safari iexplorer

ЮНЕСКО дала добро на святкування річниць Шевченка й Коцюбинського

22 листопада 2013 о 10:47

У Парижі завершила роботу 37-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ.

Серед рішень, ухвалених вищим керівним органом Організації, для України непересічного значення має затвердження пропозиції нашої держави включити до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО, до відзначення яких ця організація приєднуватиметься у 2014—2015 рр., 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Генеральна конференція ухвалила також позитивні рішення щодо запропонованих Україною інших ювілейних дат: 150-річчя від дня народження Павла Грабовського; 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського; 200-річчя від дня народження Миколи Вербицького.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути