chrome firefox opera safari iexplorer

Часта перевірка гороскопа негативно впливає на поведінку людини

16 грудня 2013 о 12:35

Захоплення гороскопами серйозно відбивається на поведінці людини, встановили вчені в своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Consumer Research.

У результаті аналізу команда фахівців з Університету Південної Кароліни і Університету Джонса Хопкінса виявила, що регулярна перевірка гороскопа пов’язана з імпульсивною поведінкою або виправданням своєї поведінки, у разі якщо передбачення було негативним.

“Негативні астрологічні прогнози стають причиною ризикованої поведінки, так як люди прагнуть заздалегідь компенсувати майбутні страждання “, – коментують автори роботи. “Ймовірно, це пов’язано з тим, що коли зірки вказують на негативні зміни в долі, то ми стаємо більш піддатливими перед різними спокусами “.

У ході дослідження вчені представили групі добровольців негативний прогноз і запропонували або піти на вечірку, або залишитися вдома і зайнятися прибиранням. При цьому якщо людина вибирала прибирання, це розцінювалося як більш розсудливе рішення.

Як з’ясувалося, любителі гороскопів в основному вибирали похід на вечірку. Вчені вважають, що таким вибором людина намагається змінити свою долю. У той же час люди, які не вірили в такі пророцтва, розділилися – хтось вирішив піти на вечірку, а хтось зайнятися домашнім прибиранням. Якщо ж людина вірить у те, що все вирішено і нічого не можна змінити, вона просто концентрується на майбутньому дні.

В астрології гороскоп – це схематичне зображення взаємного положення планет в небі на визначений момент часу. В якості координат використовуються екліптичні довготи небесних тіл, виражені в кутових градусах. Крім того, розраховуються кутові відстані між небесними тілами.

До цього тривалий час було прийнято вважати, що читання подібних прогнозів, навпаки, покращує настрій і спонукає людей вести себе менш егоїстично.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути