chrome firefox opera safari iexplorer

Проект «Один рік — як усе життя»

Дата події:2 січня - 31 грудня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини у м. Києві
Більше про подію:

Музей-квартира Павла Тичини у м. Києві пропонує проект у форматі та з концепцією, яка є абсолютно новою у нашому всеукраїнському культурному просторі й триватиме цілий рік.

Життя — це шлях людини, окреслений всевишньою силою, яка призначає кожному з нас свою місію та покликання, які ніколи легкими не бувають. Проте, рано чи пізно кожна людина стає перед вибором: чи виконувати призначену їй місію, чи здатися випробуванням та спокусам долі й не чинити їм супротиву.

Особливо нелегкі випробування лягають на долю митців, які, з притаманною їм прозорливістю, є своєрідними пророками в історії.

Але усі виклики, небезпеки, випробування, загрзи завжди найчастіше чатували на беззахисних, тендітних душею митців. Сьогодення не стало виключенням.

Вже відомий вже у світі художник, лауреат Національної премї України імені Тараса Шевченка ВАЛЕРІЙ ФРАНЧУК, який увійшов у мистецький простір України великою кількістю худодніх серій, які відображають усі найважливіші та найвеличніші сторінки історії України.

Вже кілька років Валерія Франчука переслідують випробування, які не перешкоджають йому твоити, а навпаки — роблять його сильнішим та витривалішим. Кілька років Валерій Олександрович повинен був боротися за те, щоб зберегти для роботи майстерню. Але ці побутові клопоти не просто забирали у нього доргоцінний час, не тільки відволікали від думок про сюжети майбутніх картин. Вони робили його сильнішим, а нас — іще більше зобов"язували допомогти митцю, який не повинен перейматися побутовими проблемами.

Ми пам"ятаємо час, як в умовах повного безгрошів"я для нашого музею та для митця, Валерій Франчук ствоив і поларував Нашому осередку нову експозицію, в яку було «вкраплено» п"ять великоформатних картин цього відомого й непересічного художника.

2013-й рік звершився тим, що у нерівній боротьбі з владою Валерій Франчук втратив свою велику майстерню і змушений був перевезти картини до невеличкої кімнати, в якій немає місця для роботи...

Щоб допомогти художнику розправити плечі і, ставши в повний творчий зріст, надихнутися на нові шедеври, щоб зробити творчий доробок митця неперервно доступним громаді, щоб засвідчити нашу духовну єдність — Музей-квартира Павла Тичини за підтримки Президентського фонду Леонід Кучми «Україна» започатковує проетк «Один рік — як усе життя», присвячений творчості Валерія Франчука. Колись Валерій Франчук допоміг Музею-квартирі Павла Тичини. Тепер — ми хочемо підтримати митця.

Починаючи з 2 січня 2014 року в експозиційній кімнаті буде представлятися щодня нова картина митця. Це буде своєрідний «рік однієї картини, одного дня, одного худодника» — Валерія Франчука.

Усі охочі зможуть щодня БЕЗОПЛАТНО приходити до Музею-квартири Павла Тичини, щоб кожного разу побачити нову картину митця. Ми представимо усі його цикли робіт, в яких сконцентрована уся наша історія, весь наш дух, все наше національне і народне надбання.

Прийде час й наші дітям та онукам буде за честь потрапити на виставку цього генія, новотворця, пророка ХХ століття в українському живописі. А впродовж 2014 рокуі кожен з нас має можливість щодня бачити нову роботу Валерія Франчука в експозиційній кімнаті Музею-квартири Павла Тичини в Києві.

Виставка працюватиме з 2 січня 2014 року до 31 грудня 2014 року.

Вхід на виставку — безоплатний.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути