chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві показують модернові українські шедеври

15 січня 2014 о 12:25

До 9 лютого в Національному художньому музеї триває виставка «Українська лінія модерну», яка об'єднала роботи з музеїв України та приватних збірок.

Мета виставкового проекту якомога повніше показати шляхи та особливості розвитку національного мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Тут показано полотна не лише з колеції художнього музею, а й українські шедеври епохи модерну з художніх музеїв Харкова, Сум, Лебедина, Дніпропетровська, Полтави, музеїв Києва – Національного музею російського мистецтва, Національного музею народного декоративного мистецтва, Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, Музею історії Києва, а також живописні твори та ужиткові речі з приватних збірок Львова та Києва.

Період панування стилю модерн не був тривалим – він вкладався у межі кінця 1880-х та 1910-х років, – але цього виявилось достатньо, щоб стати Великим стилем епохи. Появі модерну в Європі передували стильовий хаос та еклектика. Тож на початку 1890-х років художники намагалися звільнитись від озирань у минуле і наполегливо шукали абсолютно новий стиль. Вони віднайшли його у природних лініях, схожих на стебла рослин, локони, пір'їни та хвилі.

Музей знаходиться по вулиці Грушевського, 6.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути