chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Григоріїв день: треба робити безкорисливі добрі вчинки

07 лютого 2014 о 10:44

7 лютого вшановують пам'ять Григорія Богослова, одного з Отців церкви, близького друга і сподвижника Василія Великого.

Спадщина святого Григорія складається з 245 послань, 507 віршів та 45 «слів».

В давнину вважали, що на Григорія відбувається «поворот» до весни. Цей день – один з найцікавіших з точки зору прогнозів погоди. Вважалося, що в Григоріїв день можна заглянути не тільки на місяць, а навіть на сезон вперед. Говорили, що яким буде день до полудня – така буде і перша половина наступної зими. Відповідно, частина дня з обіду до вечора передбачала погоду на другу половину.

Також помічали, що якщо на Григорія випаде сніг, то зима наступного року не скоро настане.

А ось співу синиць в цей день не раділи – це означало, що в лютому ще вдарять морози. У Григоріїв день в російських селах належало робити добрі справи самим і згадувати про добрі справи, зроблені іншими. Про свої ж хороші вчинки не розказували: творити добро потрібно було не для показухи, а заради власної душі. З цього приводу говорили : «Господь і так всі добрі справи бачить».

Джерело: Вголос
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути