chrome firefox opera safari iexplorer

27 лютого відбудеться вшанування 200-літнього ювілею Тараса Шевченка в ООН

10 лютого 2014 о 09:37

27 лютого 2014 р. в Організації Об'єднаних Націй (ООН) у Нью-Йорку відбудеться святкове відзначення на тему: “Тарас Шевченко: борець за українську мову, самовизначення народів, людські права та соціальну справедливість”. Про це УНН повідомили у прес-службі СКУ.

Цей захід, що пройде в рамках Міжнародного дня рідної мови, присвячується 200-літньому ювілею Тараса Шевченка — всесвітньовідомого українського поета, художника та політичного в’язня, велич якого визначається його значним внеском у загальнолюдську скарбницю культури. Організаторами урочистостей є Світовий Конґрес Українців (СКУ) та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) за підтримки Постійного представництва України до ООН.

Програма вшанування передбачає привітання від Генерального Секретаря ООН Бан Кі-Муна і Президента 68-ої сесії Генеральної асамблеї ООН Джона В. Еша, виступи Президента СКУ Євгена Чолія та Президента СФУЖО Орисі Сушко, доповідь професора Торонтського університету д-ра Максима Тарнавського та мистецьку частину. Ведучим програми буде перекладач Шевченкового “Кобзаря” Петро Фединський.

“Це святкове відзначення в ООН дозволить нам глибше ознайомити міжнародну спільноту з творчістю великого Тараса Шевченка, який підніс і постраждав за фундаментальні цінності, які є основою Організації Об’єднаних Націй,” — заявив Президент СКУ Євген Чолій.

Нагадаємо, СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути