chrome firefox opera safari iexplorer

Лекторій «Історичне тло літературного процесу»

Дата події:17 лютого 2014
Місце події:м. Київ, вул. Терещенківська, 5, кв. 1,3
Більше про подію:

З 17 лютого 2014 р. в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини розпочинає роботу науково-популярний лекторій «Історичне тло літературного процесу». Мета цих зустрічей – допомогти співробітникам музею-організатора та всім зацікавленим, хто вболіває за майбутнє України та цікавиться її минулим, орієнтуватися в історичних подіях кінця ХІХ – середини ХХ століття.

На щастя (навіть попри всі «але») сьогодні ми не знаємо цензури в тому значенні 1920-х років, яке брутальними заборонами й табу відбирало у нас левову частку нашої української національної історії. Разом з тим, хоча ми й маємо доступ до різноманітних джерел і наукових досліджень, дуже часто доводиться констатувати не тільки нерозуміння вчинків тих чи інших історичних постатей, не тільки їх засудження, а й з відверте незнанням, або навіть оперуванням неправдивою інформацією, яка була отримана в радянський час і найприкріше – подекуди й в роки існування незалежної української держави. Саме тому, виходячи з нагальної потреби, а також на виконання науково-просвітницької функції музею ми започаткували цей лекторій.

Поглиблення цих знань допоможе працівникам музеїв літературного профілю у їхній повсякденній роботі, сприятиме тому, щоб їх екскурсії стали більш фаховими, а науковці музеїв глибше орієнтувалися в подіях, які відбувалися в країні в той період, про який іде мова в екскурсіях.

Лекції відбуватимуться щопонеділка о 10.30 та орієнтовані на співробітників літературних, літературно-меморіальних музеїв, студентів-культурологів.

Перша лекція на тему «Давня історія України: здобутки та поразки державотворення» буде своєрідним вступом до детального аналізу-огляду історії кінця ХІХ – середини ХХ ст., який дозволить зосередитись на ключових моментах українського державотворення, починаючи від часу Київської Русі й закінчуючи серединою ХІХ ст. Ми побіжно зупинимося на підтемах:
— «Київська Русь – перша українська держава та її історичне значення»;
— Походження українського народу та проблема давньоруської народності;
— Міфи і правда про трьох братів слов'янських зі «спільної колиски»;
— Литовсько-руський період української державності;
— Українська козацька держава «Гетьманщина»;
— Україна в складі Російської і Австро-Угорської імперій.

Лектор: Леся Гасиджак, к.і.н., провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини.

Для співробітників музею-організатора лекція безоплатна. Для усіх інших охочих — за вхідним квитком до музею.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути