chrome firefox opera safari iexplorer

Українські кінематографісти хочуть перевірити усю роботу держкіно

27 лютого 2014 о 11:14

Генеральний директор Асоціації продюсерів України Денис Масліков звернувся до українських кінематографістів з пропозиціями по реформуванню кіноіндустрії.

А саме найближчим часом (до 5 березня) скликати Асамблею кінематографістів України, яка буде по можливості представляти всі цехи кінематографа (від освітлювачів до директорів кінотеатрів, від акторів до продюсерів, від операторів до власників кінокомпаній і так далі).

Також Асамблея хоче обрати нову комісію з кінематографії, яка буде взаємодіяти з питань кіно з новим міністерством культури. Асамблея зокрема буде контролювати діяльність нового керівництва державного агентства з питань кіно. Зробить повний фінансовий аудит його роботи за 2010—2014 рр. До її завдань також має входити пропозиція кандидатури на посаду голови Держкіно.

Крім того у зверненні пропонується створення робочих груп з підготовки пропозицій до нового проекту закону з кінематографії та суміжних законів.

«Українська кіноіндустрія опинилася у скрутному становищі і може знову зникнути на роки, якщо ми зараз не об'єднаємось і не почнемо кардинальні реформи у нашій галузі й економіці загалом. Не дивлячись на всі складнощі, до України прикута увага усього світу й у тому числі міжнародної кіноспільноти, яка дійсно готова допомогти нам у реформуванні кінематографу і пошуку свого місця у глобальній кіноіндустрії. Саме тому, щоб не змарнувати час і можливості, прошу Вас згуртуватися заради українського кіно і почати діяти» — такими словами починається лист-звернення.

Повний його текст опубліковано на сайті Асоціації продюсерів України.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути