chrome firefox opera safari iexplorer

Туристам дозволили малювати на Великій Китайській стіні

10 березня 2014 о 18:28

Надряпати сокровенне або просто залишити свій слід в історії відтепер зможуть усі відвідувачі Великої Китайської стіни.

Будівництво стіни, яка є одним з головних символів Піднебесної, почалося в період Воюючих царств в V-III століттях до нової ери. Всупереч існуючим помилкам, стіна ніколи не була єдиним оборонним спорудженням — вона будувалася в різних частинах країни при різних династіях у різних цілях.

Загальна довжина Великої Китайської стіни, згідно з останніми висновками вчених, сягає 21,196 тисячі кілометрів. Свій первозданний вигляд зберегли не більше 10% від загальної протяжності стіни, решта отримали серйозні пошкодження, притому виною тому не тільки недруги могутньої імперії або природні стихії, але й туристи, що прикрашають «фасади» оборонної споруди нагадуваннями про себе.

Щоб усмирити вандалів, боротися з якими місцеві наглядачі просто втомилися, для сакраментальних графіті була виділена окрема ділянка стіни.

Туристам дозволили малювати на стінах вежі номер 14 на одній з найбільш відвідуваних ділянок — Мутяньюй. Влада прогнозує, що більшість залишених написів буде зовсім не китайською, а англійською.

У перспективі на цій ділянці планують встановити електронну сенсорну панель для графіті. Втім, в цьому випадку дорога у вічність буде замовлена.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути