chrome firefox opera safari iexplorer

На території лаври скоро з’явиться пам’ятний знак Тарасу Шевченку

13 березня 2014 о 10:53

Встановлення пам’ятного знаку на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на місці, де Тарас Шевченко робив свої відомі малюнки лаври, скоро стане реальністю.

Про це повідомив ініціатор проекту Микола Томенко. «Незважаючи на те, що попереднє керівництво Міністерства культури не підтримало такий проект, очевидно, вважаючи, що московським керівникам церкви не сподобається, що на території Києво-Печерської лаври пропагується Тарас Шевченко, але сьогодні реалізація цього проекту стає можливою. Так, на території лаври вже встановлено банер, де інформується про те, що саме на цьому місці Тарас Шевченко малював лавру», — зазначив Микола Томенко.

baner-lavra

Він також повідомив, що Громадський оргкомітет, до складу якого входять засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Національної спілки письменників Віктор Баранов, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв Сергій Гальченко, а також лауреати Шевченківської премії Анатолій Хостікоєв, Наталія Сумська та Марія Матіос, продовжує конкурс на кращий пам’ятний знак.

Сьогодні розглядаються різні варіанти такого пам’ятного знаку, серед яких в результаті громадського обговорення буде обраний переможець. Проект буде реалізовано за кошти меценатів.

Директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Любомир Михайлина та інші представники Громадського комітету вважають, що встановити пам’ятний знак можна буде вже до днів перепоховання Шевченка, до 22 травня.

«Рідна країна»

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути