chrome firefox opera safari iexplorer

Пам’ятний знак Тарасу Шевченку у Києво-Печерській лаврі буде відкрито 29 вересня

22 серпня 2014 о 12:14

Про це повідомив голова Громадського оргкомітету, радник Президента з гуманітарних питань Микола Томенко.

Він нагадав, що з нагоди святкування 200 — річчя від дня народження Тараса Шевченка виникла ідея встановлення пам’ятного знаку на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на місці, де Тарас Шевченко робив свої відомі малюнки лаври, зокрема у 1946 році намалював акварель «Церкви Всіх Святих»

Микола Томенко проінформував, що Громадський оргкомітет провів конкурс на кращий пам’ятний знак та обрав переможця. Проект пам’ятного знаку також пройшов затвердження Вченою радою Заповідника.

21 серпня скульптори презентували макет пам’ятного знаку та приступили до його виготовлення.

Проект буде реалізовано за кошти меценатів та членів Громадського оргкомітету.

Попередньо встановлення та відкриття пам’ятного знаку заплановано на 29 вересня, в день створення Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Культурні акції

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути