chrome firefox opera safari iexplorer

У понеділок — відкриття в лаврі пам’ятного знаку Тарасу Шевченку

28 вересня 2014 о 09:20

У понеділок, 29 вересня 2014 р., о 14:00 на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» (вул... Лаврська, 9) відбудеться урочисте відкриття пам’ятного знаку Тарасу Шевченку.

У відкритті візьмуть участь:

  • Микола Томенко, ініціатор ідеї, голова Громадського оргкомітету
  • Любомир Михайлина, директор Києво-Печерського заповідника
  • Сергій Гальченко, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв
  • Іван Гладуняк, громадський діяч, один з меценатів проекту
  • а також лауреати Шевченківської премії Анатолій Хостікоєв, Наталія Сумська, Марія Матіос та інші.

Нагадаємо, з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка виникла ідея встановлення пам’ятного знаку на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на місці, де Тарас Шевченко робив свої відомі малюнки лаври, зокрема, у 1846 році намалював Церкву Всіх Святих.

Проект реалізовано за кошти меценатів та членів Громадського оргкомітету. Пам’ятний знак виготовлено Творчою майстернею Олеся Сидорука та Бориса Крилова.

Громадський оргкомітет, до складу якого входять засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв Сергій Гальченко, а також лауреати Шевченківської премії Анатолій Хостікоєв, Наталія Сумська та Марія Матіос, провів конкурс на кращий пам’ятний знак та обрав переможця. Проект пам’ятного знаку був презентований громадськості та затверджений Вченою радою Заповідника.

Урочисте відкриття пам’ятного знаку заплановано на 29 вересня — день створення Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути