chrome firefox opera safari iexplorer

ДАІ Києва перестало штрафувати автомобілістів

21 березня 2014 о 11:59

Київські автомобілісти з подивом виявили, що даішники стали менше штрафувати.

Часто вдається відбутися навіть простим попередженням. При цьому інспектори тепер їздять відразу на декількох машинах, з зброєю, разом з самообороною або «Автодозором».

«Їхали майже вночі на Відрадному, забули включити фари – дороги-то освітлені. Нас зупиняють відразу дві патрульні машини, з однією з них виходять два автоматники і інспектор. Досить ввічливо попросили документи і запитали, чи все в порядку і чому фари не включили. Раніше протокол склали б, а тут побажали щасливої дороги. Помітили, що з ними була машина «Автодозору», – розповідає киянин Микита.

«Вчора проїхав під «цеглину» та ще й виліз на зустрічну смугу. Раніше за таке права забрали б. Отримав мінімалку – квитанцію на 51 гривню, нібито я пішохід, який порушив Правила дорожнього руху», – дивується таксист Євген.

Тенденцію підтверджує і голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк. «Тепер безпідставних зупинок автомобілів немає. Якщо раніше за незначне порушення даішники намагалися влупити величезний штраф у 800 грн, щоб спровокувати на хабар у 250, тепер цього майже немає. Правда, повністю від хабарів співробітники не відмовляються. Але стандартна такса зменшилася зі 100 до 50 грн», – розповів Антонюк.

У «Автодозорі» запевняють, що нікого лякати не хочуть. «Коли ДАІ зупиняє порушника, ми просто перебуваємо поруч. Дивимося, щоб все було відкрито і чесно. Адже бажання вирішити питання за допомогою пари сотень гривень є з обох сторін. Так і ДАІ розуміє, що рівень довіри до них впав нижче плінтуса. Тепер намагаються донести до людей, що вони не бандити і не хабарники», – пояснює дії активістів головний координатор «Автодозору» Анатолій Чередниченко.

Київ разом з ДАІ патрулює близько 200 машин автодозорівців. В основному вночі. Але іноді людей не вистачає, і в машину ДАІ і «Автодозора» підсаджують самооборону з Майдану в камуфляжі і бронежилетах. Але до водіїв їх просять виходити без них, щоб чого доброго не налякати.

«Звичайно, деякі водії іноді починають нервувати, коли машину оточують і міліція, і купа людей у цивільному. Але лякливих небагато – один з 10-20», – сказали в прес-службі столичної ДАІ. Співпрацю з громадськістю київські інспектори називають взаємовигідним. Кажуть, водії раз норовлять обматюкати співробітника ДАІ, а присутність добровільних помічників допомагає згладити конфлікт.

Самі інспектори на умовах анонімності підтверджують, що намагаються не штрафувати порушників, щоб не провокувати агресію і конфлікт. «Ми не можемо нормально працювати. Нам часто погрожують, кажуть, що покличуть самооборону. Тому доводиться з собою брати добровільних помічників, як вони знаходять спільну мову з цими водіями. Але ситуація на дорогах стала гірша. Багато випивших, яким слова не скажи», – скаржиться інспектор.

 

Джерело: 7Днів.ua
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути