chrome firefox opera safari iexplorer

Україна проводить реформу у сфері протитуберкульозного лікування

25 березня 2014 о 10:08
В Україні розпочали реформувати протитуберкульозну медичну систему.

Радянські стандарти лікування давно себе вичерпали і потребують докорінної зміни у правовому та фінансовому полі, а, головне, в підході до лікування самого пацієнта, зазначають у Державній службі з соціальних захворювань, пише Радіо Свобода.

Чиновники зазначають, що головним завданням є переформатування фінансового механізму: кошти виділятимуть не на кількість ліжок для пацієнтів, що спостерігаємо зараз, а на потреби кожного хворого окремо. За таким принципом більшість зможе проходити курс лікування амбулаторно і жити у звичних домашніх умовах.

Для цього в країні вже посилюють систему лабораторної діагностики, яка дасть змогу в швидкі терміни визначати, чи є у людини туберкульоз. Також почали проводити навчання медичного персоналу.

«Ми вже змогли багато зробити для того, щоб розмежувати потоки хворих, тобто створити відділення для мультирезистентного туберкульозу (для хворих зі складною формою захворювання – ред.), паліативні відділення (для хворих із хронічним, невиліковним туберкульозом – ред.). І завдяки нашим партнерам, проекту „Посилення контролю за туберкульозом“ та гранту Глобального фонду передбачена низка тренінгів, де медиків вчитимуть, кому яке призначити дослідження, як пацієнт повинен здати мокротиння і тому подібне», – зазначила голова Держслужби з соціальних захворювань Тетяна Александріна.

Якщо впровадять медичну реформу, Україна більше не отримуватиме мільйонні дотації на закупівлю протитуберкульозних препаратів від Глобального фонду з протидії СНІДу та туберкульозу, зазначає представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Андрій Славуцький.

«Глобальний фонд і Всесвітня організація охорони здоров’я вважають, що Україна після 2016 року буде здатна сама фінансувати протитуберкульозні заходи. Але це за умови, якщо відбудеться реформа з туберкульозної допомоги населенню», – каже Славуцький.

Утім, реформа буде ефективною у разі прозорого розподілу коштів. Лише таким чином можна уникнути корупції у Міністерстві охорони здоров’я, вважає виконавчий директор Центру протидії корупції Дарія Калинюк.

«Дуже важливо слідкувати за тим, як втілюється реформа. В нас і до того, за певним виключенням, були непогані закони, але корупція, яку ми бачимо, відбувається у напівлегальній формі і якщо фахові громадські організації та пацієнтська спільнота не здійснюватиме моніторингу щодо того, як уряд витрачає кошти, тоді звичайно є дуже великий ризик, що гроші будуть витрачені нецільово», – допускає Калинюк.

Як зазначає Міністерство охорони здоров’я, протягом останніх п’яти років захворюваність на туберкульоз знизилася на 7 відсотків.

Близько 20 протитуберкульозних санаторіїв України розташовані на території окупованого Криму, і тепер хворі втратили можливість відновлювати своє здоров’я у цих закладах

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути