Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини має своїх: музейних волонтерів, музейних садівників, музейних помічників, музейних квіткарів, музейних митців — художників, музикантів, співаків, музейних видавців.
У нас є свій музейний дитячий простір, з музейними квітами, з музейними листочками-книжками, є свої музейні книги (рукописні й видрукувани чималим накладом), свої музейні чарівні олівці, музейні янголи. Усі ці «свої» та «музейні» насправді дуже швидко переходять у розряд «наші», «спільні», «загальні».
От лише зараз ми зрозуміли, що у нас немає музейних птахів, які б зустрічали нас на підході до музею веселим співом, сповіщали про прихід весни, витанцьовували серед музейних квітів, що прикрашатимуть вхід до музею.
1 квітня — Всесвітній день птахів. У цей день об 11.00 учні найближчих шкіл розмістять перед музеєм шпаківні, які неодмінно стануть в нагоді пташкам, які повертаюттся з вирію й шукають для себе оселі. Ці птахи будуть не лише музейними, а й поетичними, бо жваво реагуватимуть співом на українське слово, музику, красу. Наші птахи неодмінно будуть істинними естетами.:)
А дітей, які зроблять для музею такий подарунок, ми пригостимо смачною випічкою у вигляді пташок.