chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені кажуть, що знайшли корабель Христофора Колумба

13 травня 2014 о 14:01

Вчені-археологи кажуть, що ймовірно їм вдалося відшукати потонулий 500 років тому флагман «Санта-Марія» Христофора Колумба.

Вони вважають, що залишки корабля знаходяться на дні Карибського моря біля північного узбережжя Гаїті. Кажуть, що можливо ця знахідка стане однією із найважливіших підводних археологічних відкриттів у світі, пише The Independent.

За словами одного із найкращих підводних археологічних слідчих Америки Баррі Кліффорда, географічна та підводна географія наводять на думку, що саме тут відбулася катастрофа Санта-Марії.

«Уряд Гаїті пішов нам на зустріч і тепер ми маємо продовжувати працювати з ними, щоб провести детальні археологічні розкопки», — каже він.

Досі команда Кліффорда здійснила неінвазивні пошукові роботи на місці — вони вимірювали та фотографували дно.

Ідентифікація місця катастрофи Санта-Марії стала можливою завдяки низці відкриттів, зроблених іншими археологами в 2003-ому році. Озброївшись ними та використовуючи щоденник Колумба, Кліффорд зміг виявити де відбулася катастрофа.

Докази є доволі суттєвими, бо вони збігаються із тим, як сам Христофор Колумб описував катастрофу у своєму щоденнику.

Христофор Колумб — іспанський мореплавець, першовідкривач Америки (Багамських та Антільських островів, узбережжя Центральної та Південної Америки).

Санта-Марія — флагманський однопалубний трищогловий корабель, на якому Христофор Колумб в 1492 році відкрив Америку. Довжина судна складає від 21 до 25 метрів, воно могло вмістити до 40 осіб. Судно розбилося біля узбережжя Гаїті в 25 грудня 1942, коли наскочило на рифи.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути