chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені NASA знайшли в нашій Галактиці копію планети Земля

18 квітня 2014 о 11:48

Вчені з NASA виявили в нашій галактиці планету розміром із Землею, на якій потенційно може існувати вода в рідкому вигляді та життя. Планета була знайдена за допомогою орбітального телескопа «Кеплер».

Планета отримала назву Kepler-186f. Вона знаходиться в сузір'ї Лебедя на відстані близько 500 світлових років від Землі та обертається навколо червоного карлика, здійснюючи повний оборот за 130 днів. Це перша знайдена планета, відразу за двома параметрами підходить для можливого зародження життя. Kepler-186f знаходиться в так званій «зоні життя», тобто на такій відстані від свого сонця, що на поверхні планети зберігається помірна температура. До того ж знайдена планета за розміром дуже близька до Землі.

Перша підтверджена планета в населеній зоні — Kepler-22 b — була виявлена ​​в 2011 році. На даний момент вченим відомо кілька планет в населеній зоні, але всі вони більше Землі на 40%.

Однак, ні розташування на орбіті, ні розмір не можуть бути гарантією наявності на планеті води і життя. Без атмосфери планета не зможе зберегти ні потрібну температуру, ні воду на своїй поверхні.

Джерело: Newsmarket.com.ua
Розділи: Довкілля

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути