chrome firefox opera safari iexplorer

IMAX допоможе розвивати документальне кіно

28 травня 2014 о 14:41

Корпорація створить спеціальний фонд фінансування десяти нових документально-освітніх фільмів.

Фільми будуть створені для забезпечення кінотеатрів, розташованих у державних установах — музеях та наукових центрах — новим, сучасним цифровим контентом.

Капітал Фонду оригінальних фільмів IMAX складе до 50 мільйонів доларів. Фільми, які планується створити за його фінансування, повинні розширити межі традиційної документалістики та залучити масову глядацьку аудиторію.

У компанії впевнені, що в майбутньому Фонд зможе існувати без зовнішньої підтримки, оскільки відрахування від касових зборів повертатимуться до Фонду.

Крім фінансової складової, в основу фонду ляжуть фільми, створені у форматі IMAX за 40 років його існування.

Історія компанії почалася зі створення документальних, освітніх і видових картин. За діяльність у цій сфері у 1997 році IMAX удостоїли спеціального Оскара за наукові та технічні досягнення. Лише на початку поточного століття IMAX зайнявся ігровим кіно.

Формат IMAX — сукупність цифрових, проекційних та звукових технологій, а також запатентована архітектура зали для глядачів і геометрія екрану, що дозволяють створювати високий ефект присутності.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути