chrome firefox opera safari iexplorer

З липня в Україні відчутно зростуть тарифи на воду

10 червня 2014 о 10:38

З 1 липня в Україні зростуть тарифи: на водопостачання в середньому на 84%, на водовідведення (стоки) — на 105%, на водоспоживання (вода і стоки) — на 93%.

Про це повідомили в Нацкомісії з держрегулювання у сфері компослуг, пише 5 канал.

За словами представників Нацкомісії, яка їх встановлює, тепер українці платитимуть за воду, згідно економічно обґрунтованого рівня — тобто, із закладеною рентабельністю до 5%.

«Тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2008—2012 роках. За цей час її собівартість зросла суттєво — більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів.

Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли», — розповів член Нацкомісії Дмитро Григор’єв.

У зв’язку з цим, з першого липня підвищуються тарифи на воду для 26 з 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Решта водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з першого серпня або восени.

Тарифи на воду зростуть нерівномірно: наприклад, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, в Чернівцях — на 14,6%.

Як відзначають в Нацкомісії, «причесати під гребінку все водні тарифи буде неправильно, оскільки у водоканалів різні проблеми», які потребують індивідуальних рішень, різну відстань до водних джерел.

«Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестпроекти, наприклад, з модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади по водоканалам вже є», — каже Григор’єв.

У Нацкомпослуг запевняють, що зростання тарифів на воду не сильно вдарить по гаманцях українців.

Так, незахищені категорії населення — пенсіонери та багатодітні сім’ї — зможуть скористатися пільгами і субсидіями, а середньостатистична сім’я з двох чоловік, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 грн більше — тобто не 40,00 а приблизно 76 грн.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути